Meisl Jan: Akordeon a jeho hudební přátelé, 2. díl

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kód: HF 0015
240 Kč
Meisl Jan: Akordeon a jeho hudební přátelé, 2. díl

Jan Meisl (*1974): Akordeon a jeho hudební přátelé, 2. díl (op. 223) | suita pro akordeon a další hudební nástroje
Komorní suita pro akordeon + jiný nástroj/nástroje (flétna, klarinet, housle, violoncello - nástroje lze kombinovat či nahradit), popř. i pro 2 akordeony. Titul byl představen na semináři NPI ČR v Olomouci 15.1.2022.
• pro žáky vyšších ročníků ZUŠ a studenty konzervatoří
• titul se skládá z partů pro jednotlivé nástroje seřazené za sebou
• formát A4, 24 stran, sešitová brožura
ISMN 979-0-706552-13-2

OBSAH:
Taneční suita
1. Francouzský valčík
2. Italská barcarola
3. Španělské tango
Party jednotlivých nástrojů jsou řazené za sebou: akordeon, flétna, klarinet, housle, violoncello.

Předmluva
Tři komorní suity zařazené do dvou dílů publikace s názvem Akordeon a jeho hudební přátelé reagují na dlouhodobou potřebu původní komorní literatury pro akordeon a další nástroje, které se vyučují na základních uměleckých školách a konzervatořích. Lze je hrát v celku nebo i jako samostatné části v různých kombinacích dle zkušeností mladých interpretů. Suity jsou určeny k dramaturgickému využití na koncertech a interpretačních soutěžích.

Pohádková suita (v předchozím 1. dílu) je komponována pro žáky nižších ročníků základních uměleckých škol. Part akordeonu svým rozsahem i rejstříkováním počítá s malým nástrojem se standardními basy. Party dalších nástrojů vychází z menšího melodického rozsahu, u strunných nástrojů využívají prázdných strun a první polohy tak, aby byla suita přístupná i začínajícím hudebníkům.

Rytířská suita (v předchozím 1. dílu) je komponována pro žáky vyšších ročníků základních uměleckých škol. Part akordeonu svým rozsahem i rejstříkováním počítá s větším nástrojem se standardními basy. Party dalších nástrojů jsou náročnější a vyžadují bohatší interpretační zkušenosti.

Taneční suita (v tomto 2. dílu) je komponována pro žáky vyšších ročníků základních uměleckých škol a studenty konzervatoří. Part akordeonu svým rozsahem i rejstříkováním počítá s větším nástrojem se standardními basy. Party dalších nástrojů jsou svou náročností určeny pro vyzrálejší mladé interprety, kteří mají bohaté zkušenosti v sólové i komorní hře.

Jan Meisl


PŘEDCHOZÍ DÍL:
Akordeon a jeho hudební přátelé, 1. díl