CD Terra Australis II.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kód: CRO O-0008 2 311
600 Kč
CD Terra Australis II.

CD Terra Australis II.
Štěpán Rak
| klasická kytara
Programní skladby inspirované pobytem v Austrálii
• skladatel a současně interpret zde představuje rozmanité nové a fenomenální možnosti kytarové hry
• nahráno na nástroji australského kytaráře Grega Smallmana
Rok vydání: 1996

Skladby tohoto CD Terra Australis II. společně se skladbami předchozího CD Terra Australis I. tvoří nejdelší kytarovou skladbu v dějinách kytary. Kompletní skladba Terra Australis trvá asi 90 minut.

OBSAH:
1. Tasmanovo moře | 11:50
2. Koalův sen | 9:35
3. Zátiší s pavouky a hady | 6:30
4. Ztracené město | 13:51
5. Waltzing Matilda (australská lidová) | 3:13

Z bookletu:
Tasmanovo moře - citace lidové písně "Široký, hluboký, ty vltavský tůně" symbolizuje při zasněném pohledu na exotické moře stesk po domovu.
Koalův sen - droga, obsažená v listech eukalyptu, jimiž se živí koalové, uspává tyto medvídky na většinu dne. O čem pak asi celou dobu sní?
Zátiší s pavouky a hady - hudební formou vyjádřená pocta divoké a nebezpečné fauně Austrálie. Skladba neobsahuje jediný tón, pouze neobvyklé zvukové efekty, hrané ovšem na kytaru.
Ztracené město - emocionální vzpomínka na dobrodružnou výpravu ke skalním útvarům v australském vnitrozemí.
Waltzing Matilda - parafráze na lidovou píseň, vyprávějící o zloději, který po krádeži jehněte radši volí smrt v jezeře než žalář. Jeho duch později bloudí po kraji a straší pocestné.

Z rozhlasového pořadu (2.12.2001):
Štěpán Rak s moderátorkou Milenou Štráfeldovou - odkaz zde
"Jedná se o devadesátiminutovou skladbu, která je plně inspirována Austrálií. Jednak nádhernou australskou přírodou, australskými lidmi včetně domorodců, především domorodců, a australskou zvířenou."
"Skladba "Zátiší s pavouky a hady" (z tohoto CD Terra Australis II.), k níž Štěpána Raka inspirovala divoká australská příroda, neobsahuje jediný tón, pouze zvláštní zvukové efekty hrané na kytaru. Právě zde se profesor Rak přiblížil i hudbě domorodých Australanů - Aboriginů."

PŘEDCHOZÍ TITUL:
CD Terra Australis I.