STRÁNKY JSOU V PŘESTAVBĚ - Zatím si prosím objednávejte e-mailem, nikoli pomocí "košíku". K objednávce je nutné připočítat dopravu od 65 Kč.
heosforos.cz.JPG
nakladatelství | internetový obchod | kytarová škola
• hudebniny • nahrávky • knihy
Milan ZELENKA (*1939)
Prof. Milan Zelenka vystudoval na pražské konzervatoři u prof. Štěpána Urbana a dnes patří mezi naše nejvýznamnější koncertní kytaristy. Cestu do světa mu otevřely soutěžní úspěchy v Moskvě (1957) a ve Vídni (1959), na nichž získal zlaté medaile. Jeho koncertní turné vedla do mnoha zemí v Evropě, v Asii, včetně Japonska a do USA. Jeho mimořádně široký repertoár koncertních skladeb zahrnuje všechna stylová období.

Milan Zelenka je profesorem na pražské konzervatoři a nHudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Vychoval celou řadu mladých kytaristů, z nichž někteří se slibně uplatňují v koncertním životě. Kromě pedagogické práce doma vede mistrovské kurzy v zahraničí a je zván do porot velkých světových kytarových soutěží.

Významným charakteristickým rysem uměleckého profilu Milana Zelenky je hluboký a trvalý zájem o soudobou hudbu. Řada autorů mu dedikovala své kompozice. V posledních letech se intenzivně věnuje komponování vlastních skladeb. Je častých hostemm nahrávacích studií nejen u nás, ale i v zahrančí, a tak jeho virtuózní hru můžete kromě živých vystoupení vylechnout také ze záznamů CD.

Milan Zelenka otevřel klasické kytaře cestu na česká koncertní pódia. Dnes v této tradici pokračují jeho vynikající žáci. K mimořádným ososbnostem patří světově uznávaní Lubomír Brabec a Pavel Steidl. Řada absolventů pedagogicky působí na konzervatořích: Václav Kučera, Ozren Mutak, Emanuel Kyml, Jan Hron, Karl Petersson, Jan Záruba, Josef Haluza. Ke známým osobnostem absolventů ze třídy M. Zelenky patří Lenka Filipová a Rudolf Dašek.

(podle životopisů uvedených v publikacích nakladatelství Talacko)


Milan Zelenka (*1939) | hudebniny
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one