STRÁNKY JSOU V PŘESTAVBĚ - Zatím si prosím objednávejte e-mailem, nikoli pomocí "košíku". K objednávce je nutné připočítat dopravu od 80 Kč.
heosforos.cz.JPG
nakladatelství | internetový obchod | kytarová škola
hudebniny • nahrávky zpěvníky • příručky • knihy

Michaela Plecerová

Michaela PLECEROVÁ | hudebniny • životopis
Michaela Plecerová se narodila v jihočeském městečku Vlachovo Březí, kde prožila své dětství. Měla velké štěstí, že se do městečka dostala všestranně talentovaná učitelka hudby, paní Tatjana Tláskalová, která se stala ředitelkou tamní Základní umělecké a mateřské školy. Učila Míšu nejen sólové a čtyřruční hře na klavír, ale také sborovému zpěvu a divadlu. Tato výjimečná žena se stala pro Míšu velkým vzorem. Díky ní se mohla zúčastnit několika klavírních i pěveckých soutěží, účinkovat na velkém množství koncertů a získat spoustu zážitků, zábavy a zkušeností. Míša v ZUMŠ také navštěvovala dva roky hodiny hry na kytaru. Po absolvování druhého cyklu klavíru a složení maturity na gymnáziu ve Vimperku odešla studovat na Vysokou školu ekonomickou do Prahy.

Na krásné dětství prožité s vlachovobřezskou ZUMŠ stále vzpomíná. V Praze zůstala a založila rodinu. Díky synovi, který začal hrát na kytaru, se seznámila s jeho vynikajícím učitelem, panem Pavlem Čápem. Pavel Čáp začal Míšu zapojovat do hry na kytaru zadáváním duetů, které hrála se synem. Díky tomu se Míša opět vrátila k aktivní hře – i když ne ke klavíru, ale ke kytaře. Pavel Čáp založil kytarový soubor, kam se zapojila i Míša, a začal dávat členům souboru "skypové" hodiny hry na kytaru. Kromě toho je učí i hudební nauce a jak skládat hudbu. Jedním z domácích úkolů bylo napsat první kytarovou skladbu. Míšu tehdy hodně překvapilo, že dokázala vymyslet nějakou melodii. Psaní se jí zalíbilo, a tak po prvotině Jarní tanec složila ještě dvě další skladbičky: Temný hrad a Zimní nálada.

"Chtěla bych poděkovat svým rodičům, kteří mi pořídili klavír a kytaru a umožnili mi chodit do ‘hudebky
. Také bych chtěla poděkovat své paní učitelce klavíru Tatjaně Tláskalové za její trpělivost a za všechno, co mě naučila, a Pavlu Čápovi za to, že mě učí hrát na kytaru a skládat skladby a také dělá mravenčí práci – skladby opravuje tak, aby byly notopisně správné… Mám velké štěstí, že jsem Vás oba potkala…"

Michaela PLECEROVÁ | hudebniny • životopis
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one