STRÁNKY JSOU V PŘESTAVBĚ - Zatím si prosím objednávejte e-mailem, nikoli pomocí "košíku". K objednávce je nutné připočítat dopravu od 80 Kč.
heosforos.cz.JPG
nakladatelství | internetový obchod | kytarová škola
hudebniny • nahrávky zpěvníky • příručky • knihy

Domovem hudby II.

590.00 Kč
Ludmila Vrkočová (1937-2021): Domovem hudby II. - Morava | dějiny hudby
Poutavé cestování za hudbou na Moravě

Popis:
Kniha je procházkou městy a dědinami Moravy, které v minulosti, ale i dnes poznamenala hudba. Těch zastavení je na pět set. Seznámíte se s kantory a varhaníky, potulnými muzikanty, hudbou v klášteřích a na zámcích, hudebními spolky i s dnešními soubory, hudebními osobnostmi, které se na Moravě narodily či působily, s lidovými písničkami, kroji a zvyky Horácka, Hané, Lašska, Valašska i celého Slovácka.
A aby představa o hudebnosti jednotlivých míst Moravy byla ucelená, jsou připojeny soupisy hudebních aktivit v různých historických obdobích (náboženská bratrstva, kantoři-hudebníci, zámecké kapely, hudební spolky, vojenské kapely, uplatnění moravských hudebníků v zahraničí).  Kniha je členěna podle národopisných oblastí, obsahuje mapky, řadu ilustračních fotografií, rejstříky (místní, jmenný, chronologický) a 400 stran textu.
Mapky zpracoval Jan Vrkoč (hudební skladatel, houslista, hudební publicista a knižní grafik).

Z úvodu:
Morava je jiná než Čechy! Především bohatstvím živého folklóru, který nelze v krátké době obsáhnout a pochopit jeho pestrost a hloubku. Pestrostí a lahodností jazyka. Bouřlivými dějinami plnými válek, vpádů, požárů, násilí, přesidlování obyvatelstva a dosidlování různými, i vzdálenými etniky. Vysokým podílem německého etnika s vlivem na kulturní dějiny, stejně jako vysokým podílem nekatolických církví, významných pro společnost v době předbělohorské. Morava je jiná i svou samostatností, poctivostí, hrdostí, jedinečností a upřímností. Morava je prostě jiná, ale obdivuhodná, nádherná, často tajemná a vždy inspirativní a obohacující.
Ludmila Vrkočová

Ludmila Vrkočová | knihy
05.12.2021 10:01:15
pavel.cap
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one